BezpiecznaCiaza112023

blizna po cesarce

11 lata 11 miesiąc temu #367734 przez emma
czesc, u mnie po prawie 3 miesiacach blizna jest taka jak opisujesz. ciemnorozowa, ale wygojona, nic sie nie saczy, boli tylko w srodku przy mocnym naciskaniu. ja od miesiaca uzywam masci contratubex, na razie poprawy nie widze, ale podejrzewam, ze potrzeba na to kilku miesiecy (moj tata ma na brzuchu rane po operacji i po kilku miesiacach smarowania ta mascia blizna jest biala, wyglada jak delikatny rozstep :). pozdrawiam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #367977 przez różyczka
Ja starsznie sie przejmowalam swoja blizną, była taka własnie ciemnobordowo-rozowa i smarowanie no-scar nic nie dawalo :dry: nie moglam na nią patrzec taka byla okropna i dosyc dlugo to trwało...

Teraz jestem 10 m-cy po cc i blizna jest bardzo jasniutka i juz slabo widoczna :)

patrzac po moich znajomych,ktore miały cc smarowanie nie ma wpływu za bardzo na jej wyglad- i tym co smarowały i tym co nie smarowały niczym i tak predzej czy później blizna jasnieje i przyjmuje kolor skóry :)

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #368600 przez emma
to ja mam inne doswiadczenia. moj tata smarowal swoja blizne na brzuchu i ma jasniutka, a mama nie smarowala i po 2 latach ma brzydka i fioletowa, wiec chyba warto smarowac, a contratubex kosztuje jakies 30 zl :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #371456 przez Agusiak
Cepan to polski odpowiednik maści contratubex a jest tańszy.

Ja niczym nie smarowałam bo zawsze zapominałam, może ze 3 razy cepanem i blizny prawie nie widać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #371976 przez emma
ok, spoko, moze i jest tanszy, ale po 1. powinien sie nazywac cApan, a nie cEpan, bo tak capi cebula, ze trzeba otwierac okna w calym domu, a po 2. contractubex ma konsystencje zelowa i przysycha do blizny w pare minut i mozesz sie normalnie ubrac, a cApan sie maze i mozesz czekac z godzine, zeby sie wchlonal. popieram polska przesiebiorczosc, ale ten produkt im sie nie udal niestety, a roznica w cenie to tylko ok. 10 zl. ale jak ktos lubi smrod cebuli i moze chodzic po domu bez dolu, zeby mu sie wchlonelo, to polecam! :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #372226 przez Agusiak
fakt ma zapach cebuli, dlatego smarowałam się nim tylko na noc, ale jeśli chodzi o konsystencję i wchłanianie to nie mam zastrzeżeń, nie jest tak źle, bez przesady, no chyba że ktoś ma cebulo wstręt.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #372304 przez emma
no nie wiem, ja tam uwielbiam cebule, ale jesc, a nie nia pachniec :silly: jak dla mnie to smierdzialo niemozliwie, jak kupilam contractubex, bylam wszoku, ze taka roznica w zapachu i konsystencji, a cApan od razu wyladowal w koszu :blink:, no ale najlepiej przekonac sie na wlasnej SKORZE :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #372308 przez sylka
Fakt cepan strasznie śmierdzi. Kiedyś go kupiłam by rozjaśnić mała blizne po zabiegi i nie zużyłam całego a blizna sama w końcu zbladła. W koncu blizny maj to do siebie że z czasem jaśnieją bo to martwa nie unerwiona już tkanka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #372310 przez emma
no wiesz, wlasnie nie wiem, co jest, ale u mojego taty po smarowaniu zbladla, a u mamy (tez blizna na brzuchu po zabiegu ginekologicznym, jak po cc), ktora sie lenila blizna jest fioletowa i ohydna - po 2 latach... :huh: :unsure: dlatego ja tam dla pewnosci smaruje :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #372349 przez Agusiak
Mnie tam ten zapach nie przeszkadzał, w końcu nie smarowałam się nią do cioci na imieniny tylko na noc :silly: :blink:

a pokazywała mama tą bliznę lekarzowi?
Z reguły prawidłowo gojąca się rana a potem blizna nie powinny tak wyglądać po 2 latach...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #372409 przez sylka
Ja też mam na brzuchu (zabieg z 3 lata temu) i jest blado biała kreska.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #372536 przez emma
pokazywala, pewnie. wszystko wygojone juz dawno, tylko wyglada brzydko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #454276 przez magdunka
Blizna jaśnieje po jakiś 5-6 miesiącach, polecam Contratubex, drogi ale bardzo wydajny i pomocny na blizny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1020124 przez MagdaRaszczykowska
Witam, siedem miesięcy temu przeszłam przez zabieg cesarskiego cięcia. Jako mało estetyczna pamiątka pozostała mi blizna o długości ok 11cm. Po zdjęciu szwów lekarz powiedział, że po wygojeniu rany mogę pomyśleć o jakiś maściach na blizny. Mój wybór padł na żel silikonowy Alpena. Jest bezbarwny i bezzapachowy w przeciwieństwie do tych cebulowych wynalazków. Po czterech tygodniach stosowania moja blizna jest bardziej miękka i płaska, oraz nabrała koloru zbliżonego do naturalnej skóry. Serdecznie polecam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038496 przez Sacharyda
Naprawdę? Sama będę mieć cc i boję się, czy zostanie mi po tym skaza, a jeśli tak to jak bardzo widoczna? Jeśli nie, to czy istnieje szansa, żeby się szybko zagoiła?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl